Kokulu İlaçlar – Chrysamed S Delta EC

Chrysamed S Delta EC

Chrysamed S DELTA EC

Chrysamed S DELTA uçan ve yürüyen haşerelere karşı yüksek etkili, geniş spektrumlu yeni nesil bir insektisittir. Etkisi kalıcıdır, 3 aya kadar devam eder.

Deltamethrin (saf ) 25 g/L.
Tetramethrin (saf ) 50 g/L.
Formülasyon Tipi: EC

Chrysamed S DELTA bilinen diğer insektisitlerden çok farklıdır.

DELTA, Sıcakkanlılara ve çevremize karşı tehlike yaratmadan, uygulanan alandaki haşereleri, yumurta ve larvalarıyla birlikte yok ederek haşere sorununu kalıcı olarak çözen,PBO,Solvent ve türevlerini içermeyen, %99 su bazlı, kokusuz, leke ve kalıntı bırakmayan, geniş spektrumlu, Uluslararası patentli, yeni nesil bir Haşere ilacıdır.

DELTA su ile karıştırıldıktan sonra, suyun her molekülüne eşit oranda dağılır ve bir daha bozulmayan, ayrışmayan, çökmeyen homojen bir emülsiyon sağlar. Yani suyu bir nevi ilaca dönüştürür.

DELTA ile yapılan ilaçlamalarda ilk damladan son damlaya kadar her püskürtmede eşit oranda etken madde uygulanmış olur.

Chrysamed S DELTA nın diğer önemli özelliği ise suya karıştırıldıtan sonra aktivitesi artarak, minimum etken madde ile maximum etki sağlar.

DELTA nın sulandırılması ve uygulaması da diğer ilaçlardan farklıdır.

DELTA nın etiketinde öngörülen sulandırma oranları Ruhsat mevzuatı gereği birim alana tekabül etmesi gereken etken madde miktarına göre belirlenmiştir.

Normalde insektisitler sulandırıldıkça etken madde yüzdesi azalır, dolayısiyle Haşerelere karşı etkisi de azalır.

Halbuki DELTA sulandırıldıkça toksisitesi azalır ama Haşerelere karşı öldürme ve repellent etkisi artar. Çünkü DELTA suyun moleküllerini birbirinden ayırarak küçültür ve molekül sayısını arttırır, dolayısıyle DELTA nın etken maddesi daha fazla su molekülüne bağlanır.

DELTA nın etken maddesi daha fazla su molekülüne bağlanır./p>

DELTA nın etken maddesi daha fazla su molekülüne bağlanır. Chrysamed S DELTA haşerenin cinsine, haşere sorununun özelliğine ve uygulama metoduna bağlı olarak 1/240 oranına kadar sulandırılabilinir.

Uygulamanın çok ince, çok yavaş ve bol miktarda yapılması tavsiye edilir.

Uygulama süresi ne kadar uzun olusa etkisi o kadar yüksek ve rezidual (kalıcı) etkisi o kadar uzun süreli olur

ULV soğuk sisleme uygulaması daha etkilidir.

Kullanım şekli:

CHRYSAMED S-DELTA, uzman eleman nezaretinde uygulanır. DELTA yı haşerelerin üzerine doğrudan sıkmanız şart değildir, DELTA yı haşerelerin bulunabileceği, konabileceği veya geçebileceği açık ve kapalı alanlara ULV (soğuk sisleme) veya el ve sırt pülverizatörleriyle çok ince bir şekilde bol miktarda uygulayınız. Evlerde (yerler, duvarlar, mobilyalar, elbise ve mutfak dolapları, mutfak makine ve tezgahların alt ve arkaları vs.) ev ve işyeri çevreleri, bahçeleri, hayvan barınakları ve çevreleri vs. açık yer bırakmadan tamamen ilaçlayınız.

KDELTA yı kullanırken maske takmaya, kapı ve camları kapatmaya, evi terketmeye veya havalandırmaya gerek yoktur.

Böyle bir uygulama sonrasında o alanlarındaki haşereler zamanla yok olurlar, o alana yeni haşereler uzun süre yaklaşmaz ve o alana giren haşerelerde kısa sürede (birkaç dakika ile birkaç saat içinde) telef olur. Çok sorunlu alanlarda uygulamanın 2 haftada bir olmak üzere birkaç kez tekrarlanması ve uygulama süresinin uzun tutulması gerekmektedir.

Hedef haşereler:

Sivrisinek, Hamamböceği, Kene, Karasinek, Karınca, Güve, Tahtakurusu, Yakarca, Kalorifer Böceği vb. uçan ve yürüyen haşerelere karşı etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA !