Yılan

YILAN  İLAÇLAMA 

 

YILAN TOZU  UYGULAMASI

yılan zehiri ilaçları

yılan ilaçlama yöntemleri ankara

 

YILAN ÇEKİCİ YAPIŞKAN  YAKALAMA TUZAĞI

YILAN  KOVUCU  CİHAZ

ankara yılan kovucu öldürücü cihaz

YILAN KOVUCU CİHAZ ANKARA

Yılan dünyanın her yerinde yaşayan omurgalı hayvanlar gurubunda yer alan sürüngen hayvandır. Dünyanın her yerinde ve her kıtasında yaşayan bilen bu canlılar dünya üzerindeki her ortamda bulunurlar. Karada yaşayan yılan türleri olduğu gibi suda yaşayan ve havada uçan yılan çeşidine kadar her çeşit yılan türü bulunur.
Yılanların %99 u zehirlidir. Yılan yaşadığı ortama bağlı olarak farklı güçlükte zehir etkisi gösterir. Yılan canlısı sıcaklığı seven hayvanlardır.
Sıcak havalarda su ihtiyacı fazla his ettikleri için su tüketimine fazla ihtiyaç duyarlar ve suyu fazla harcayamazlar. Bu bakımdan zehri çok fazladır. Yılanların suda yaşayanları daha az zehirlidir.
Yılanların boyları ve şekilleri türlerine bağlı olarak farklıdır. Bilinen en uzun yılan türü anakonda denen yılan cinsidir ve yaklaşık 10 – 12 m kadardır. Yılanın ağız yapısı çok elastikidir ve kendi vücudundan daha büyük canlıları yutabilir. Yılan beslenmesinde geyik ve yaban domuzundan tutunda küçük haşere gurubuna kadar her şeyi yer.
Yılan sıcak mevsimlerde genellikle gece aktiftir ve gündüzleri pasif olarak dinlenir. Yılanın ağzı içinde çatallı dili vardır bütün iletişimini bu dili sayesinde gerçekleştirir. Ayrıca yılanların ağzı içinde 2 adet zehir dişleri ve 2 adette tutma dişi bulunur. Yılanların derisi çok sağlam ve pulludur ve yılanlar yılda 2 – 3 defa kabuk değiştirerek derilerini yenilerler.
Çıngıraklı Yılan
Yılan
Yeşil Yılan

YILANLARIN İNSANLARA VERDİĞİ ZARALAR

Yılan insanı gördüğünde ilk olarak kaçar insandan tehlike geleceğini his ettiği zaman insanlara saldırır. İnsanı ısıran yılan insanı zehrine göre ya zehirler ya felç eder yada öldürür. Bu bakımdan bu hayvanlardan uzak durmak gerekir.
Yılan görüldüğünde mutlaka profesyonel ilaçlama firmasına danışın. Dışarıdan alınan tarım ilaçları ile kesin çözüme asla varılmaz. Mutlaka ilaçlama şirketleri ile çalışın

YILANLARDA ÜREME VE ÇOĞALMA
Yılan üremesi için mutlaka her iki cinse ihtiyaç duyar. Yılanda üreme ve çoğalma iki şekilde olur. Yılan çiftleştiğinde ya yumurtayı dış ortama bırakır ve yavru yılanlar bu yumurtadan çıkarlar ya da yumurta canlının içinde olgunlaşır ve kırılır yavrular canlı olarak doğar.

YILANLAR İLE MÜCADELE
Yılan ile mücadelede dünyanın kuruluşundan beri farklı yöntemlerle ile mücadele edilmiştir. Fakat asla kesin sonuçlar alınmamıştır. Gelişen teknoloji ve ilaçlar ile daha profesyonel müdahale yöntemleri gelişmiştir. Yılan ile mücadelede ferdi müdahale yerine mutlaka ilaçlama şirketi ile iş birliği yapın.

YILANLAR HAKKINDA AKLIMIZA GELEN SORULAR
1 – YILAN NASIL BİR CANLIDIR?
Yılan; uzun yuvarlak ve silindir şeklinde vücudu olan ağzında 2 adet zehirli dişi olan bir sürüngen hayvandır.

2 – YILANLARIN TÜMÜ ZEHİRLİMİDİR?
Dünya üzerinde yaşayan yılanların tümü zehirlidir zehir miktarı yaşadığı ortama ve yılanın türüne bağlı olarak değişir.

3 – YILAN ISIRDIĞINDA NE YAPILMALI?
Yılanlar insanı ısırdığında mutlaka ilk önce kalp ile ısırılan yer arasında sımsıkı bir nesne ile bağlanmalı mümkün olduğunca hareket etmeden ve zaman kaybına uğramadan doktora başvurulmalı.

4 – YILANLAR HANGİ MEVSİMDE GÖRÜLÜRLER
Yılanlar daha çok yaz ayında ve sıcak mevsimlerde görülürler. Kış ayında ve soğuk mevsimlerde yılanlar uyuşuk olur ve kış uykusuna yatarlar.

5 – YILANLAR NASIL ÇOĞALIR?
Yılanların çoğunda dış ortama yumurta bırakmakla çoğalırlar. Bazıları ise iç yumurta dönemi geçirdikten sonra canlı yavru doğururlar.

6 – TÜRKİYE DE ORTALAMA OLARAK KAÇ YILAN ÇEŞİDİ BULUNUR?
Yurdumuzun her bölgesinde yaşayan yılan türleri vardır. genel olarak yurdumuzda 50 – 60 çeşit kadar yılan yaşar.

7 – YILANA BİREYSEL MÜDAHALE YETERLİMİDİR?
Yılan ile mücadelede bireysel mücadele asla yeterli değildir mutlaka yasal olan ilaçlama şirketlerini arayın profesyonel destek alın.
Çizgili Yılan
Yılan
Sarı Yılan

8 – YILAN İNSANI ISIRINCA NE OLUR?
Yılan insanı ısırınca ısırılan yerde diş izleri kızarıklık, şişme, kabarma, kaşıntı, acı ve sızıntı gibi belirtiler görülürken, daha sonraları uyuşma veya kısmı felç görülebilir. Eğer gecikme olursa zehirlenme ve ölüm görülebilir.

9 – YILANLAR EN ÇOK NERDE BULUNUR?
Yılanlar daha çok besinlerin bol bulunduğu ve sıcak olan iklimlerin hüküm sürdüğü kıtalarda bulunurlar.

10 – YILANDAN NASIL KURTULABİLİRİZ?
Yılandan kurtulmanın tek yolu ilaçlamadır. Ferdi yapılan çalışma ve ilkel olarak yılanı öldürmek yılandan kurtulmak değildir. Çünkü aynı ortamda başka yılan veya yılan yavruları da olabilir bu bakımdan ilaçlama şirketi ile çalışmak mutlak şarttır.

 

 

yılan ilaçlama firması ankara

yılan nasıl ilaçlanır ?

ankara yılan ilaçlama hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA !