Amerikan Hamam Böceği

AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ

Amerikan hamam böceği renk ve yapı olarak diğer hamam böceği türlerinden ayrılılar. Amerikan hamam böcekleri vücut boyları 3 – 4 cm kadar olup renkleri kırmızı veya sarımtraktır.Boy olarak kendi türleri içinde en büyük yapıya sahiptirler. Evlerde genellikle toplu halde bulunurlar. Ferdi olarak yaşamayı sevmezler. Amerikan hamam böceği tahmini olarak 1,5 yıl kadar ömürleri var ve evlerde kazan dairesi, bodrum, depo, çatı arasında, banyo, lavabo, mutfak gibi evlerin genelinde bulunurlar. Evde gıda maddeleri üzerinden beslenir. Bu haşere grubu çok pis olup evlerimize çok miktarda mikrop taşırlar.

Amerikan hamam böceği geceleri aktif olarak beslenirler gündüzleri ise pasif olarak kenar kuytu bölgelerde dinlenirler. Yumurtalarını besinin bol bulunduğu alanlardaki çatlaklara, duvar diplerine, atık su akarlarına ve evlerin kenar kuytu bölgelerine bırakırlar.

Amerikan hamam böceği yumurtasını paketler halinde ve her pakette 20’ye yakın yumurta olacak şekilde bırakırlar.
Amerikan hamam böceği insanlara birçok hastalık bulaştırır. Bu hastalıklar insanlara yıkanmadan yenen sebze ve meyvelerle bulaşır. Çünkü amerikan hamam böcekleri lağım ve pis sulardan evlerimize geldiği için dış ortamdaki bütün mikrobu evlerimize taşır.

Amerikan hamam böcekleriyle mücadele diğer hamam böcekleri ile aynıdır. Bu böcekler ile yapılan mücadele de jel ve benzeri ilaçlar kullanıldığı gibi sıvı ve diğer ilaçlarda etkili olur.

Amerikan hamam böceği ilaçlaması için mutlaka ilaçlama şirketinden bilgi ve yardım alın. Çünkü amerikan hamam böcekleri çok çabuk üreyen ve çok çabuk çoğalan haşeredir. Bu böcekler ölüm halinde dahi yumurta bırakacak kadar sağlam bünyeye sahiptir. Bu bakımdan amerikan hamam böceği ve bu gurubun üyeleri için peryodik ilaçlama mutlaka şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA !