Alman Hamam Böceği

Alman hamam böceği ( kalorifer böceği) renk olarak kahverengi oluşu ve küçük yapılı oluşu ile diğer türlerden ayırt edilirler. Alman hamam böceği boy yapı olarak 1- 1,5 cm kadar olan böceklerdir. Kendi türü arasında en çok yumurta bırakan ve en çok çoğalan haşere gurubudur. Yapıları küçük fakat kendileri diğer hamam böceklerinden daha aktiftirler.Bir alman hamam böceği 1yıl içinde 10. 000 lerce çoğalırlar. Gündüzleri yuvasında dinlenirlerken geceleri beslenmek için yuvasından çıkıp beslenirler. Işıkta dolaşmayı sevmezler. 

Sıcak ve nemli ortamları severler. Evlerin sıcaklığı ve evdeki besinler bu böcekler için uygun yaşama koşulunu oluştururlar.
Kalorifer böceği evlerimize ya aldığımız eşyalar ile gelir ya da lağım ve lavabo boşluğundan gelirler. Bu böcekler pis ortamdan evlere geldiği için insana bulaşan hastalığın baş mimarlarıdır. Alman hamam böceğini diğer hamam böceklerden en belirgin bir şekilde ayırt edebiliriz. Bunun için web sayfamızdaki resimlere ve hamam böcekleri türlerinin özeliklerine bakmanız yeterlidir.

Alman hamam böceği ile mücadelede kullanılan ilaçlar hamam böceği türleri için kullanılan ilaçların aynısıdır. Bu böcekler için jel ve benzeri ilaçların yanı sıra sıvı ilaçlarda kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA !