Kokusuz İlaçlar – Novartis Agita

AGİTA  10 WG NOVARTİS GÜVENCESİYLE – Karasinek Mücadelesinde kesin çözüm – KALICI ETKİ MÜKEMMEL PERFORMANS

Ürün Tipi:

İNSEKTİSİT(Böcek İlacı) Suda Eriyebilir Granül Form (WG)

Etkili Madde:

Thiamethoxam

Özellikler:

Etken maddesi tüm dünyada ergin karasinek mücadelesinde en başarılı üründür. Granül formu daha spesifik kullanım metodlarına olanak sağlamaktadır. Suda eriyen granül formu diğer ürünlere nisbetle daha spesifik kullanım metodları sağlamakta ve böylece kişiye ve mekana özel çözümler üretebilmek imkanı sunmaktadır. Formülüne ilave edilen şeker ve hormonlar sebebiyle ürün doğrudan kullanıma hazır olmakta ve kullanıcıyı zahmetli karışım hazırlama derdinden kurtarmaktadır. Bu durum amatör kullanıcılar için büyük kolaylıktır.

ETKİSİ

Yapılan deneylerde kapalı alanlarda 1 saat içerisinde karasinek popülasyonunun tamamını yok ettiği belirlenmiştir. İklim koşulları ve uygulama biçimine bağlı olarak 4-8 hafta kalıcı ve koruyucu etkisini sürdürebilmektedir.

UYGULAMA VE KULLANIM BİLGİLERİ

AGİTAGARD 10 WG ergin karasinek mücadelesinde etkin ve kalıcı çözüm için en iyi tercihtir.
Su ile karıştırılarak
Sprey halinde Püskürtülerek
Fırça İle boyama yöntemiyle
Basit kaplarda tuzak solüsyonlar halinde kullanılabilir.

Boyama Yöntemi:

100gr agita 80ml ılık su ile boyanabilir bir kıvam elde edilinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan karışım 40 metrekarelik bir taban veya 100 metrekarelik bir duvara uygulanabilir. 10×30 cm boyutlarında şeritler halinde aralıklı olarak yüzeye uygulamak yterli olup tüm yüzeyi kaplamak şart değildir. Ayrıca Karton veya polietilen benzeri plakalara karışım sürülerek bu plakalar tavana asılabilir. Etki 6-8 hafta sürer.

Sprey Yöntemi:

16 litre suya 1 kg agita karıştırılıp eritilebilir. Metrekareye 40 ml düşecek biçimde seyrek bir formda uygulanır. Etkisi 4-6 hafta devam eder.

Basit tabaklara Agita eritilerek yapılmış solüsyon konulur. Bu şekilde hazırlanmış sinek tuzakları hem açık alanda hem kapalı alanda, mekanlarda pencere önlerinde karasineğin sizden önce solüsyona yönelerek imha olmasını sağlar.

Ayrıca mekanın ve problemin türüne göre kendi çözüm yolunuzu kendinizde tesbit edebilirsiniz.

Unutmayın, ergin bir çift karasinek uygun koşullarda haftada 125.000 adet üreyebilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA !