» İLAÇLAMANIN TARİHÇESİ
» GARANTİLİ İLAÇLAMA
» KALİTE
» ANKARA İLAÇLAMA FİYATLARI
» FOTO GALERİ
» VİDEOLAR
» İLAÇLAMA ALET VE EKİPMANLARI
» KOKULU İLAÇLAMA
» KOKUSUZ İLAÇLAMA
» JEL İLAÇLAMA
» SOĞUK SİSLEME ( ULV ) İLAÇLAMA
» ankara ev ilaçlama
» ankara apartman ilaçlama
» Neden İlaçlama Yapmalıyız ?
» Sıkça Sorulan Sorular
» Niçin İkinci İlaçlama Yapmak Gerekir?
» Müşteri Görüşleri
» Yönetmelik
» Haşere Tablosu
» Apartman Yöneticisi
» Böcekler
» Hamam Böceği
» Alman Hamam Böceği
» Amerikan Hamam Böceği
» Oryantal Hamam Böceği
» Kalorifer Böceği
» Bit
» Çekirge
» Deri Böceği
» Gümüş Böceği
» Güve
» Kara Sinek
» Karıncalar
» Kene
» Kırkayak
» Kulağa Kaçan
» Örümcekler
» Pire
» Pireler Hakkında Bilmedikleriniz
» Siyah Halı Böceği
» Sivri Sinek
» Tahta Kurdu
» Tahta Kurusu
» Tatarcık
» Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
» Tespih Böceği
» Akrep
» Çıyan
» Salyangoz
» Kertenkele
» Yılan
» Fareler
» Ev Faresi
» Tarla Faresi
» Kanguru Faresi
» Lağım Faresi
» Çatı Faresi
» Dezenfeksiyon Dezenfekte Hizmetleri
» Ev ilaçlama hizmeti
» Otel ilaçlama hizmeti
» Fabrika ilaçlama hizmeti
» Pastane ilaçlama hizmeti
» Fırın ilaçlama hizmeti
» Restaurant ilaçlama hizmeti
» Alışveriş merkezi ilaçlama hizmeti
» Köstebek ve Yılan Kovucu Cihaz
» Zirai İlaçlama Hizmeti
» Bahçe ilaçlama
» Yabancı ot çim ilaçları
» Dezenfektanlar ve dezenfeksiyon ilaçları
» Fare kovucu Kaçırıcı Cihaz
» Kuş filesi - Kuş önleme ağı
» Sinek Tutucu Kovucu Yakalayıcı cihazlar
» Kuş kovar önleme dikeni plastik tel ve kaçırıcı
» Ağaç Çiçek ilaçlama hizmetleri
» Fumigasyon
» Böcek Sinek Haşere Fare İlaçlarıankara ilaçlama firması

ankara ilaçlama firmaları

PİRELER HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

 

1. Pire ile mücadele yöntemleri nelerdir?
Pire ilaçlaması ciddi bir iştir. Pire ile mücadele,bireysel çabalar ile sonuc vermez. Pire mücadelesinde profesyonel pire ilaçlama firmaları ile çalışılmalıdır. Pirelerin yaşam alanları dikkatli bir şekilde ilaçlanmalı ve pire ilaçlama işlemleri sırasında gerekli sağlık önlemleri alınmalıdır. 

2. Pire türleri kaça ayrılmaktadır?
Pire kendi içinde bir çok türe ayrılmaktadır. Bazılarını sıralamak gerekirse: Su piresi, pamuk piresi, kum piresi, insan piresi, kedi piresi, köpek piresi şeklinde sıralanabilir.

3. Pire zararlısının biyolojisi
Pireler bir konaktan öbürüne kolayca geçebildiklerinden ve kan emerek beslendiklerinden, hasta olanlardan sağlıklı olanlara mikrop taşıyan tehlikeli hayvanlardır. Ortaçağda milyonlarca insanın ölmesine yol açan hıyarcık vebasının lağım faresi olarak da bilinen kenelerin üzerinde yaşayan pirelerin ısırığıyla insanlara bulaştığı anlaşılmıştır. Kenelerin sayısı bir ölçüde azalmış olduğundan hıyarcık vebasına günümüzde ender olarak rastlanmaktadır: Ayrıca pire tifüs ile tularemi ya da tavşan vebası adlarıyla tanınan hastalıklara yol açan mikropların taşıyıcısı arasındadır. Sayısı 1.600'ü bulan pire türlerinden yalnızca küçük bir bölümü gerçekten tehlikelidir. Ama özellikle sıcak ülkelerde yaşayan bazı türler kan emdikleri konaklarının derisini tehlikeli bir biçimde örseleyerek pire şiddetli ağrılara neden olur ve açtıkları yaralar çeşitli mikropların vücuda girmesi için uygun bir ortam yaratır. 

4. Pire nasıl beslenir?
Pire kan emerek beslenir. Pire haşeresi kedi, köpek ve insan başta olmak üzere bir çok canlının kanını emerek beslenen zararlı bir böcektir. Evlerimizde beslediğimiz kedi ve köpek gibi canlılara sık sık musallat olan pire haşeresine karşı bu hayvanlarımızı ilaçlamak kesin çözüm değildir. Kedi ve köpeklerimize sürdüğümüz pire ilacı bu hayvanların kanına karışarak 2 Ay'a yakın bir süre koruma sağlar. Fakat daha sonradan tekrardan pire haşeresi tarafından vücutları istila edilir. 
Hayvanlarımızı bir nebzede olsa pire ilacı ile koruma altına alsak da kendi sağlığımız için mutlaka evlerimizi profesyonel pire ilaçlama firmalarına ilaçlatmamız gerekir. 

5. Pirenin ömrü kaç yıldır?
Pire ortalama 1 ya da 2 yıl yaşar. Pire zararlısının yaşam süresi bulunduğu ortam koşullarına göre değişmektedir. Pire haşeresi sıcak hava koşullarının olduğu yerlerde daha çok yaygınlık göstermektedir. Soğuk iklim koşullarının yaşandığı yerlerde pire ömrü, sıcak iklim koşullarında yaşayan pire türlerine nazaran daha kısadır. 

6. Pire ne kadar süreyle ve nasıl ürer?
Pire çok hızlı üreyen bir canlıdır. Dişi pire ölene kadar üremeye devam eder. Pire üremek için bol bol kan emmek zorundadır. Kan emen pire üremek için kendine gerekli olan enerjiyi almaktadır. Pire larvalar şeklinde üremektedir. Pire larvaları 4-5 mm büyüklüğündedir. Bu pirelerin, erişkin birer pireye dönüşmesi ortam koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Pire haşeresinin larva dönüşümü üçüncü aşama sonra pupaya dönüşür. Pire pupasında larva kendi çevresinde koza örmesiyle sürer. Pirenin bu kozasının üzeri toz kaplıdır. Pire bu evrelerden sonra pupa yırtılır. Erişkin olan pire pupadan çıkar. Pupadan çıkan pire haşeresi birkaç ay hareketsiz kalır. Pire doğru zaman olunca erişkinliğe ulaşır. 

7. Pirenin rengi nedir?
Pire soluk sarı, kırmızımsı kahverengi ya da parlak kahverengi olabilir. Türüne göre ve yaşadığı yere göre pire haşeresinin rengi farklılık gösterir.

8. Pire ne kadar büyür?
Pire 1.5 Ay'da 8 mm büyüklüğüne kadar erişebilir.

9. Pirenin sebep olduğu hastalıklar hangileridir?
Pire böceğinin neden olduğu en önemli hastalık pire alerjisidir. Pire zararlısının neden olduğu bu hastalığın adı FAD hastalığıdır. Köpeklerde yaygın olarak görülen Dipylidium Canium hastalığının sebebi de piredir.

10. Pire daha çok nerelerde yaşar?
Pire daha çok sıcak iklim koşullarının yaşandığı bölgeleri tercih eder. Pire sıcak iklim şartlarında hızlı bir üreme ve yayılma gösterir. Yetişkin bir pirenin yaşam süresi beslenme, yaşam ortamı, sıcaklık ve nem gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ayrıca pirenin türüne bağlı olarak da farklılık göstermekle birlikte ortalama ömrü 1 - 2 yıldır.

11. Pire nasıl ilaçlanmaktadır?
Pire bulunan ortam etkili bir şekilde ilaçlanmalıdır. Pire ilaçlaması işin uzmanı pire ilaçlama firmaları tarafından yapılmazsa pire tekrardan üremeye devam eder. Ayrıca işin ehli olmayan kişiler kendi çabaları ile pire ilaçlaması yaparlarsa hem kendi sağlıklarını hem de sevdiklerinin sağlıklarını tehlikeye atarlar. Pire için bireysel mücadele yeterli değildir. Mekanda bulunan pire haşeresinin sorununu çözmek için profesyonel destek gereklidir.


ankara böcek ilaçlama İlaçlama hizmeti ciddi bir iştir. En küçük ihmalkarlık veya vurdum duymazlık insan hayatına mal olabilir,Pompacılar diye tabir edilen ilaçlamacılar bilinçsizce nereye hangi ilaç kullanılacağını bilmeden ruhsatsız insan sağlığına %100 zararlı ilaçları kullanmaktadırlar. Kapınıza reklam broşürü bırakıp kendilerini gerçek firmaymış gibi gösteren sözde ilaçlamacılara dikkat etmelisiniz, İlaçlama yaptıracağınız firmayı araştırın ruhsatını mutlaka görün.Web sitelerinde il sağlık müdürlüğünün ruhsatını örneğini görmediğiniz firmalara ilaçlama yaptırmak hem kendi açınızdan çeşitli olumsuzluklarla karşılaşma riski var hem de yasal olarak ilaçlama yaptıran ve yapan suçlu durumda oluyor. YÖNETMELİK TIKLA... İlaçlama Alanımız

ankara ev  ilaçlama » Ev ilaçlama hizmeti
» Fabrika ilaçlama hizmeti
» Otel ilaçlama hizmeti
» Pastane ilaçlama hizmeti
» Fırın ilaçlama hizmeti
» Restaurant ilaçlama hizmeti
» Alışveriş merkezi ilaçlama hizmeti
» Mağaza ilaçlama hizmeti
» İşhanı ilaçlama hizmeti
» Bahçeler Açık alan ve araziler
» Nakil araç (Otobüs, Tren, Uçak)
» Askeri birlikler
» Hastaneler
» Sağlık Kurumu ilaçlama servisi
» Dershaneler Okul kreş
» Ofis İlaçlama
» Plaza İlaçlama
» Arazi İlaçlama
» Yurtlar Yuvalar vb. ilaçlama servisi