» İLAÇLAMANIN TARİHÇESİ
» GARANTİLİ İLAÇLAMA
» KALİTE
» ANKARA İLAÇLAMA FİYATLARI
» FOTO GALERİ
» VİDEOLAR
» İLAÇLAMA ALET VE EKİPMANLARI
» KOKULU İLAÇLAMA
» KOKUSUZ İLAÇLAMA
» JEL İLAÇLAMA
» SOĞUK SİSLEME ( ULV ) İLAÇLAMA
» ankara ev ilaçlama
» ankara apartman ilaçlama
» Neden İlaçlama Yapmalıyız ?
» Sıkça Sorulan Sorular
» Niçin İkinci İlaçlama Yapmak Gerekir?
» Müşteri Görüşleri
» Yönetmelik
» Haşere Tablosu
» Apartman Yöneticisi
» Böcekler
» Hamam Böceği
» Alman Hamam Böceği
» Amerikan Hamam Böceği
» Oryantal Hamam Böceği
» Kalorifer Böceği
» Bit
» Çekirge
» Deri Böceği
» Gümüş Böceği
» Güve
» Kara Sinek
» Karıncalar
» Kene
» Kırkayak
» Kulağa Kaçan
» Örümcekler
» Pire
» Pireler Hakkında Bilmedikleriniz
» Siyah Halı Böceği
» Sivri Sinek
» Tahta Kurdu
» Tahta Kurusu
» Tatarcık
» Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
» Tespih Böceği
» Akrep
» Çıyan
» Salyangoz
» Kertenkele
» Yılan
» Fareler
» Ev Faresi
» Tarla Faresi
» Kanguru Faresi
» Lağım Faresi
» Çatı Faresi
» Dezenfeksiyon Dezenfekte Hizmetleri
» Ev ilaçlama hizmeti
» Otel ilaçlama hizmeti
» Fabrika ilaçlama hizmeti
» Pastane ilaçlama hizmeti
» Fırın ilaçlama hizmeti
» Restaurant ilaçlama hizmeti
» Alışveriş merkezi ilaçlama hizmeti
» Köstebek ve Yılan Kovucu Cihaz
» Zirai İlaçlama Hizmeti
» Bahçe ilaçlama
» Yabancı ot çim ilaçları
» Dezenfektanlar ve dezenfeksiyon ilaçları
» Fare kovucu Kaçırıcı Cihaz
» Kuş filesi - Kuş önleme ağı
» Sinek Tutucu Kovucu Yakalayıcı cihazlar
» Kuş kovar önleme dikeni plastik tel ve kaçırıcı
» Ağaç Çiçek ilaçlama hizmetleri
» Fumigasyon
» Böcek Sinek Haşere Fare İlaçlarıankara ilaçlama firması

ankara ilaçlama firmaları

KARINCALAR

 

Karıncalar yeryüzünün en kalabalık ve ufak canlılarıdır. Karıncaların binlerce türü vardır ve Karıncalar diğer hayvanlardan farklı olarak koloni halinde yaşarlar. Karıncaların tümü yuvalarını toprak altında ve ağaç köklerinin içine yaparlar. Son derece iyi örgütlenmiş bir düzen içinde yaşarlar. Bu nedenle insanlarınkinden dahi daha gelişmiş bir uygarlığa sahip olduğu söylenebilir. Hiç bir canlı ile kıyaslanamayacak üstünlüktedirler.

Karıncalarda toplam altı ayak ve baş kısmında bir çift antenleri vardır. Karıncaların ağız kısmında ise kesici kıskaçları bulunur. Karıncaların rengi bulunduğu ve yaşadığı ortama göre değişebilir. Kendilerini bu şekilde kamufle ederler. Karıncalar görünüş itibariyle çok narin canlılardır. Boyun ve bel kısımları oldukça incedir. Karıncalar beslenmek için ot ve et yerler. Karıncaların boyları türlerine göre değişir. Bazı türlerin boyları 2-3 mm olduğu gibi 4-5 cm uzunlukta olanı da vardır. Karıncalar yalnız yaşamazlar. Kendileri için uygun ortam bulduklarında koloni halinde oraya yerleşir. Kolonilerin başında ana kraliçe olan Karıncalar vardır. Bu karınca yapıları itibariyle kanatlı doğar. Her ana kraliçe karınca kendi kolonisini kendisi oluşturur. Her koloninin içinde milyonlarca karınca bulunmaktadır. Bu Karıncalar nerdeyse gece gündüz olmak üzere 20 saat çalışırlar. Karıncaların görünüşü ne kadar narin olsa da çok güçlü canlılardır Kendi vücut ağırlıklarının 50 -60 katı kadar ağırlıktaki besinleri kolaylıkla kaldırabilecek yapıdadırlar. Karıncalar bulduğu bitkisel besinleri yuvalarına taşırlar.Bu bitkileri yuvadaki Karıncalar öğütür ve bu besinlerin üzerinde mantar oluşturulur ve oluşan bu besinleri yiyerek beslenirler. Karıncalar aynı zamanda börtü böcek ile beslendikleri için ölü örümcek ve her türlü küçük ölü haşereleri de yerler. 

Karıncalar iletişimini sağlamak için başındaki antenlerini kullanırlar, Karıncalar bu antenleriyle titreşim göndererek diğer Karıncalar ile irtibat kurarlar. Karıncalar besin bulamayıp aç kaldığı zaman insanları ısırır fakat zehirli olmadıklarından zararsızdırlar. Karıncalar yumurta ile ürerler ve bir karınca kolonisinde yüzlerce yumurta bulunur. Karıncalar besinlerimize en çok ortak olan canlılardır. Mutfağımızda yere dökülen herhangi bir besin var ise Karıncalar ordu halinde hücum ederler. Karıncayı genelde mutfaktaki şekerliğimizin içinde ve diğer besinlerimizin üstün de rahatlıkla görebiliriz. Karıncaların istilasına uğramış mutfakta onlardan kurtulmak o kadar zordur ki… Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor ki karınca zehirsiz bir canlı olsa da ev içerisinde ordu şeklinde dolaşması hem çirkin bir görüntü oluşturur hem de bu Karıncalar dışardan geldiği için mikrop taşır ve besinlerimizde dolaşıp bu mikropları ve dışkılarını besinlerimize bulaştırıp hastalığa sebebiyet verirler. Karıncalar bu nedenle pekte masum canlılar değildir eğer evlerimiz de yaşıyorlar ise… Bireysel mücadele ile Karıncalardan yani bu davetsiz misafirlerden kolay kolay kurtulamayız bu nedenle ilaç firmalarından yardım almalıyız.

Biz sizlere diyoruz ki diğer tüm haşere ilaçlamasında olduğu gibi karınca ilaçlamasında da yılların tecrübesiyle uzmanız. Profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

KARINCA İLE İLGİLİ EN ÇOK SORULAN SORULAR

1-Karıncalar zehirli midir? 
Karıncalar zehirli değildir ama insanların mutfaklarındaki besinlerinden beslenerek bizlere mikrop bulaştırırlar ve bitkilerimize zarar verirler.
2-Karıncalar nerede ne şekilde yaşarlar? 
Karıncalar toprağın altında ve ağaç köklerinde, ağaçların ve bitkilerin üzerinde yuvalanırlar. Karıncalar koloniler halinde yaşarlar tek yaşayan karınca cinsi yoktur. 
3-Karıncalar ne şekilde çoğalırlar?
Karıncalar yumurta ile ürerler ve bir kolonide yüzlerce yumurta bulunur.
4-Karıncalarla bireysel mücadele mümkün mü? 
Maalesef ki karıncalar mutfağımıza hücum ettiğinde onlardan kurtulmak kolay değildir kendilerine uygun çatlaklarda yuva yapıp mutfağımızdan kolay kolay gitmezler. Çünkü mutfağımız da yeterince besin vardır ve bireysel hiçbir önlem karıncalardan kurtulmamız için yeterli olmayacaktır. 
5-Karınca ilaçlaması için ilaç firmaları aranmalı mı?
Karıncalarla bireysel mücadele mümkün olmadığı için mutlaka ilaç firmalarından yardım almalıyız ve konuda da mutlaka ilaç firmalarını araştırıp ondan sonra yardım almalıyız. Konusunda deneyimli olmayan işi bilmeyen kişiler ilaçlama yaptığı taktirde hem sizin hayatınızı hem de sevdiklerinizin hayatını riske atabilir.


ankara böcek ilaçlama İlaçlama hizmeti ciddi bir iştir. En küçük ihmalkarlık veya vurdum duymazlık insan hayatına mal olabilir,Pompacılar diye tabir edilen ilaçlamacılar bilinçsizce nereye hangi ilaç kullanılacağını bilmeden ruhsatsız insan sağlığına %100 zararlı ilaçları kullanmaktadırlar. Kapınıza reklam broşürü bırakıp kendilerini gerçek firmaymış gibi gösteren sözde ilaçlamacılara dikkat etmelisiniz, İlaçlama yaptıracağınız firmayı araştırın ruhsatını mutlaka görün.Web sitelerinde il sağlık müdürlüğünün ruhsatını örneğini görmediğiniz firmalara ilaçlama yaptırmak hem kendi açınızdan çeşitli olumsuzluklarla karşılaşma riski var hem de yasal olarak ilaçlama yaptıran ve yapan suçlu durumda oluyor. YÖNETMELİK TIKLA... İlaçlama Alanımız

ankara ev  ilaçlama » Ev ilaçlama hizmeti
» Fabrika ilaçlama hizmeti
» Otel ilaçlama hizmeti
» Pastane ilaçlama hizmeti
» Fırın ilaçlama hizmeti
» Restaurant ilaçlama hizmeti
» Alışveriş merkezi ilaçlama hizmeti
» Mağaza ilaçlama hizmeti
» İşhanı ilaçlama hizmeti
» Bahçeler Açık alan ve araziler
» Nakil araç (Otobüs, Tren, Uçak)
» Askeri birlikler
» Hastaneler
» Sağlık Kurumu ilaçlama servisi
» Dershaneler Okul kreş
» Ofis İlaçlama
» Plaza İlaçlama
» Arazi İlaçlama
» Yurtlar Yuvalar vb. ilaçlama servisi